Kuidas hooldada rehve

Missuguse rõhuni tuleks mul rehve täita?

  • Õige rõhk teie auto esi- ja tagarehvides on ära toodud omaniku käsiraamatus. Tihti on autole sobiv rehvirõhk kirjas kütusepaagi luugi siseküljel.
  • Pidage meeles, et soovitatav on rõhku rehvides suurendada vastavalt sõiduki tootja ettekirjutustele, kui veate tavalisest raskemaid koormaid.
  • Rehvirõhu täpseks reguleerimiseks mõõtke ja reguleerige seda KÜLMADEL rehvidel.
  • Ärge unustage rehvirõhu kontrollimist tagavararattal, mida peab säilitama kõrgemana esi-/tagarehvidele soovitatust (vajadusel saate tagavararatast paigaldades rõhku alati alandada, lastes rehvist veidi õhku välja).

Kui sageli peaksin rehvi rõhku kontrollima?

Rõhku rehvides tuleb kontrollida korrapäraselt (iga kahe nädala järel) või enne pikema reisi ettevõtmist.

Kas korralikumad rehvid tuleks panna ette või taha?

Liiklusjärelevalvekeskus soovitab, et sügavama mustriga rehvid tuleb alati panna tagumistele ratastele ja seda olenemata sellest, kas sõiduk on esi-, taga- või nelikveoline.
Turvalisuse huvides on selline rehviasetus eriti oluline sõidukitel, millel puuduvad elektroonilised abimehed (ESC jne). Elektrooniline stabiilsuskontroll aitab säilitada kontrolli auto üle, kuid see ei muuda füüsikaseadusi olematuks ja ei päästa õnnetusest, kui rehvide haardevõime on kadunud.
 

Millal tuleb rehv lugeda lõplikult kulunuks?

Euroopas kehtivate eeskirjade kohaselt peavad turvisemustri süvendid olema teatud minimaalse sügavusega, mida mõõdetakse rehvi välisringjoonele asetatud rehvi kulumisastme indikaatoriga (TWI).

Suverehvide jaoks on see 1,6 mm (soovitavalt 3–4 mm), talverehvidele aga 3 mm (Lätis 4 mm) (soovitavalt 4-5 mm).

Ent sellest hoolimata on soovitatav vahetada rehv juba varem, kui ilmneb märgatav haardevõime kadu või halveneb auto juhitavus, kui sõidate pidevalt suurtel kiirustel, halbades ilmastikutingimustes või ohtlikel teedel.

Rehvide karkasse tuleb korrapäraselt kontrollida ja välja vahetada, kui avastate neil sisselõikeid või deformeerunud kohti, mis nõrgendavad rehvi vastupidavust. Kahtluse korral küsige nõu töökojast või rehvi müügiesindusest.

Isegi siis, kui rehv pole füüsiliselt kulunud ega vigastatud, mõjutab rehvi tööomadusi ka selle vanus. Aja möödudes rehvi kummi lisatud õlid kuivavad, vähendades selle elastsust, mille tagajärjeks on rehvi haardumise vähenemine ja pidurdusmaa pikenemine.